K A R Y A P

Yükleniyor...

Baskı Beton

Baskı Beton

HAZIR BETON kalitesiyle üretilen bürüt beton üzerine uygulanan Baskı beton, tüm mekanlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir.

Tek tek döşenmiş tabii taş görüntüsü verebiliyor. Çeşitli renk ve desenlerde uygulanabilir. Beton baskı; granit ve diğer taşların tabii dokusunu ve görünümünü sağlarken, çevre şartlarına karşı dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması nedeniyle yapılara değer kazandırıyor.

Uygulamaları

Trafik yoğunluğunun düşük olduğu kent yolları, yaya yolları, alışveriş ve iş merkezleri, meydanlar, kaldırımlar, turistik tesisler, garaj girişleri, teraslar, bahçe yolları, havuz kenarları, benzin istasyonları, müstakil ev, bina, dükkan, endüstriyel yapıların çevreleri ve girişleri.

Uygulamaları ve Avantajları

Estetik Avantajları:

Şekil, renk, yüzey görünümü, tasarım özgürlüğü sayesinde alanı yapılandırmak ve eserleri çevre ile uyumlu bir şekilde bütünleştirmek mümkün oluyor.

Kullanım Avantajları:

Sıcak ve soğuğa dayanıklıdır. Az bakım gerektirir. Yüzey aşınmalarına mukavimdir.

Güvenlik Avantajları:

Yüzey üzerinde iz kalmıyor, su birikmiyor. Açık renkler kullanılarak gece görüşü daha iyi hale geliyor. Yaya alanları ile trafik alanları arasında fark yaratıyor.

FOTO GALERİ

RENK SKALASI

DESEN / KALIP

TEKNİK ŞARTNAME

BASKI BETON TEKNİK ŞARTNAME

 

Ürün Tanımı:

 

Baskı Beton ; şantiyede kalıp içerisine dökülmüş taze beton yüzeyine ‘’Kuvarts Esaslı Yüzey Renklendirici ve Sertleştiricinin atılması,  Kalıp Ayırıcının baskılama öncesi yüzeye serpilmesi ve özel imalat polüretan esaslı Kalıpların kullanılması sonrası tüm alanda baskılama işi bitiminde yüzeyin basınçlı su ile yıkanması ve yüzeye   Yüzey Koruyucu Cila uygulamasının adıdır.

Uygulama ve Tüketimler:

  • Eski beton yüzeyine aderans artırıcı ‘’ADENANS ARTIRICI ASTAR ’’ ‘in fırça ile sürülmesi(0,2 lt/m2),

 

  • Şantiyeye mikserli teslim edilecek betonun, hazırlanmış saha kalıpları içerisine serilmesi,
  • Serilen betonun mastarlanarak malasının yapılması,
  • Betonun su kanaması bitiminde 3-4 kg/m2 renkli Kuvarts esaslı renkli yüzey sertleştiricinin (CSH) beton yüzeyine serilmesi,
  • Tekrar yüzey malasının yapılarak baskılama noktasına gelindiğinde  0.2 kg/m2 kalıp ayırıcı verenklendirici(MRA) kullanılarak istenilen desenin baskı setleri ile baskılanması,
  • Tüm alanın baskılama işlemi bittikten sonra beton yüzeyinin basınçlı su ile  yıkanması,
  • Statik açıdan gerekli yerlerden genleşme derzlerinin kesilmesi,
  • Geçirgenliğin önlenmesi için yüzey koruyucu ve parlatıcının kullanılması(PROCURE – 0.25 LT/M2).
Mini Cart 0

Your cart is empty.