K A R Y A P

Yükleniyor...

EPDM ( Tartan ) Zemin

DÖKME KAUÇUK SİSTEMİLERİ

 

ÇOK AMAÇLI SPOR ZEMİNLERİ VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI EPDM YÜZEYLİ SENTETİK ZEMİN TEKNİK ŞARTNAME

Eğimleri doğru verilmiş asfalt veya beton zemin öncelikle her türlü toz, kir ve nemden arındırılır. Daha sonra zemine rulolar yardımı ile bir kat primer (Etil asetat, poliüretan binder karışımı) uygulaması yapılır. Primer zemin ile zemin kaplama malzemesinin birbirine sıkıca bağlanmasını sağlayan tabakadır. Primer tabakanın kurumasını müteakip uygulamanın ilk aşaması olan 20 mm kalınlığında ki SBR granüller tabakanın döküm işlemi yapılır. İlk olarak 1-3mm kalibrede ki SBR kauçuk granüller %18 oranında poliüretan binder ile karıştırılır. 1-3mm kalibrede ki SBR granüllerden 20 mm kalınlık elde edebilmek için metrekarede 12 kg granül kullanılmalıdır. Daha sonra firmamıza ait özel finisher ile asfalt döker gibi, hem ısıtıp hem sıkıştırmak suretiyle karışım zemine serilir. Oluşan 20mm kalınlığında ki siyah renkli SBR granül tabakanın kuruma süresi yaklaşık olarak 10-15 saattir. Bu süre zarfında zemine kesinlikle girilmemelidir. Kürleşme tamamlandıktan sonra yine 1-3mm kalınlığında EPDM granüller %20 oranında poliüretan binder ile karıştırılır ve yine finisher ile 5mm kalınlık olacak şekilde siyah tabakanın üzerine serilir. 1-3mm kalibreli EPDM ile 5mm kalınlık elde etmek için metrekarede 5kg EPDM kullanılmalıdır. Böylece toplam kalınlığı 15 mm olan çok amaçlı sahanız hazırlanmış olur. Yukarıda bahsi geçen finisher makineleri 2,2 m ve 2.8m eninde olup, bu ölçüden daha kısa olan alanlarda veya finisher makinesinin girmesinin mümkün olmadığı alanlarda uygulama, tamamen el ile yapılır. Son olarak saha üzerine poliüretan esaslı çizgi boyası ile istenen oyun çizgileri çiAzilir ve saha kullanıma hazır hale gelmiş olur.

TARTAN PİST UYGULAMALARI TARTAN PİSTİN KULLANILDIĞI YERLER
• Tenis Kortu
•Basketboll sahası
•Voleyboll sahası
•Koşu pisti
•Özel parkları
Zemin kaplama malzemeleri parçalar halindeki yere yapıştırma yolu ile uygulanmaktadır. Yapıştırma öncesi uygulanacak yüzey düz (beton vs.) olması gerekmektedir.

KAVUCUK ZEMİN:
•Esnek; Kauçuk zemin kaplama malzemelerinin birçok farklı renk seçeneği ve deseni mevcuttur. Ticari tesislerde kullanılan iç yüzey materyalleriyle uyum içinde kullanılabilir.
•Kaymaz; Kauçuk karolar yoğun kullanım alanlarında, ıslak zeminlerde kaymayı engeller ve düşme riskini azaltır, bu sayede kauçuk döşendiği mekanda yürüme güvenliğinizi sağlar.
•Kalıcı; Kauçuk zemin kaplamaları yoğun kullanım alanlarında kullanıma dayanıklı şekilde tasarlanmıştır. Hava koşullarına dayanıklıdır, su sızdırmaz, aşınmaya karşıdayanıklıdır. Yoğun kullanım alanlarına döşenen kauçuk zeminlerin yenilenme gereksinimi yoktur.
•Darbe emici; Kauçuk zeminde yürümek diğer zemin kaplamalarında yürümekten daha konforludur, düşmelerde vücudun aldığı darbe etkisini azaltır.Sporcularda eklem ve yan bağları yaralanmaktan korur. Kauçuk zeminler adımlardan ve tekerlekli aletlerden çıkan gürültüyü en aza indirir.
•Bakım; Kauçuk zeminlerin cilası malzemenin içine uygulandığı için yüzeyine ayrıca cila uygulayarak bakım yapmak gereksizdir. Kullanım alanı;Kauçuk zemin dünyada yüzlerce stadyumda, spor ve eğlence tesislerinde, okullarda ve üniversitelerde, kamu ve askeri kuruluşlarda, hastanelerde, bakımevlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde, çocuk parklarında, endüstri tesislerinde, müzelerde, ticari kuruluşlarda, ofislerde, perakende ve ulaşım tesislerine kullanılmaktadır
•Uygulama; Ağırlık taşıyabilen herhangi bir katman üzerine ek inşaat masrafı olmaksızın yerleştirilebilir. Yapıştırıcı malzeme ile kolay ve uygun maliyette uzun ömürlü yüzeyler yaratılır. Kenar, köşe ve emniyet kuşakları genişletilebilir. Kolay ve hızlı döşenir.
•Özellik; Kauçuğun kullanımı doğal kaynakların korunması adına olumludur. Kauçuk zemin kaplama ürünleri çevreye zarar vermeyen ürünlerdir. Artık maddeler, Kauçuk ürünlerin yapımında kullanılan yüksek kalitedeki bileşenler sayesinde minimuma iner. Herhangi bir sebepten dolayı uygulandığı yerden çıkartılan kauçuk kaplanmalar geri dönüşümlü oldukları için doğaya zarar vermeden kanunların gerektirdiği şekilde ortadan kaldırılabilir. Kauçuk zemin kaplamalarında kanserojen maddeler yoktur. Halojen, formaldehit, asbestos ve CFC gibi zararlı maddelerden tamamen farklıdır.

Mini Cart 0

Your cart is empty.